Neohodnoceno

RESIK

Model kategorie F3L(RES)

Konstrukce : Ivo Kulich

Rozpětí : 1975mm

Profil křídla: IK21N, IK21NK

Plocha křídla: 36,7dm2

Balení obsahuje
  • výřezy vyřezané laserem (trub, křídlo, výškovka, směrovka)
  • veškeré trubičky a tyčky k křídlu
  • kónická trubka připravená na trup v light verzi
  • stavební plán 1:1
  • výškovka je konstrukční vyříznutá z balsových dílů
  • směrovka je konstrukční vyříznutá z balsových dílů
  • křídlo je kombinace balsa, překližka a smrk
Kód: 2181
5 299 Kč 4 379,34 Kč bez DPH
Kategorie: LETADLA

FOTOGALERIE p. Kulich - RESIK

Co má k modelu co říct konstruktér Ivo Kulich:

Model RESIK jsem zkonstruoval s cílem spolehlivého soutěžního modelu pro kategorii F3L, dříve označovanou RES. Požadavky na konstrukci byly hlavně vysoká výkonnost, spolehlivost, snadná stavba a v neposlední řadě i trochu odlišná konstrukce, než bývá u této kategorie zvykem. Dále jsem chtěl model se kterým by snadno létal i syn Jenda.
První model jsem postavil s profilem BE50. Jeho vlastnosti mě ale moc nenadchly a tak jsem profil začal upravovat, až vznikl profil nový, který jsem použil na novém křídle. Výsledek předčil očekávání a na první soutěži jsem s modelem obsadil druhé místo. To bylo v roce 2020 a s modelem jsem se nakonec umístil na druhém místě v modelářském žebříčku. V zimě 2020/2021 jsem konstrukci ještě malinko vylepšil a postavil jsem si pro sebe nový model a ten starý jsem přenechal Jendovi.  Jeho velkou předností, která je při soutěžním létání také důležitá, je točení na malém poloměru, kdy dokáže maximálně využít i slabou termiku. Soutěží jsme vloni objezdili hodně a model se osvědčil.  Sezóna 2021 se vydařila a s modely RESIK jsme vyhráli několik soutěží. Jenda i já jsme obsadili první místa v modelářském žebříčku kategorie F3L.
Aby bylo možné model nabídnout i ostatním modelářům, bylo potřeba konstrukci překreslit do počítačového programu a přizpůsobit pro vypalování na laseru. To se povedlo Jardovi Brojírovi ze Star Models na výbornou. Model postavený ze stavebnice je nakonec o chlup lehčí než originál.

Ivo Kulich

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení