Nově jsme pro vás připravili e-shop na stavební řezivo. Možný osobní odběr nebo dovoz řeziva.

RESIK

Neohodnoceno

Model kategorie F3L(RES)

Konstrukce : Ivo Kulich

Rozpětí : 1975mm

Profil křídla: IK21N, IK21NK

Plocha křídla: 36,7dm2

Balení obsahuje
  • výřezy vyřezané laserem (trub, křídlo, výškovka, směrovka)
  • veškeré trubičky a tyčky k křídlu
  • kónická trubka připravená na trup v light verzi
  • stavební plán 1:1
  • výškovka je konstrukční vyříznutá z balsových dílů
  • směrovka je konstrukční vyříznutá z balsových dílů
  • křídlo je kombinace balsa, překližka a smrk
5 299 Kč 4 379,34 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

FOTOGALERIE p. Kulich - RESIK

Co má k modelu co říct konstruktér Ivo Kulich:

Model RESIK jsem zkonstruoval s cílem spolehlivého soutěžního modelu pro kategorii F3L, dříve označovanou RES. Požadavky na konstrukci byly hlavně vysoká výkonnost, spolehlivost, snadná stavba a v neposlední řadě i trochu odlišná konstrukce, než bývá u této kategorie zvykem. Dále jsem chtěl model se kterým by snadno létal i syn Jenda.
První model jsem postavil s profilem BE50. Jeho vlastnosti mě ale moc nenadchly a tak jsem profil začal upravovat, až vznikl profil nový, který jsem použil na novém křídle. Výsledek předčil očekávání a na první soutěži jsem s modelem obsadil druhé místo. To bylo v roce 2020 a s modelem jsem se nakonec umístil na druhém místě v modelářském žebříčku. V zimě 2020/2021 jsem konstrukci ještě malinko vylepšil a postavil jsem si pro sebe nový model a ten starý jsem přenechal Jendovi.  Jeho velkou předností, která je při soutěžním létání také důležitá, je točení na malém poloměru, kdy dokáže maximálně využít i slabou termiku. Soutěží jsme vloni objezdili hodně a model se osvědčil.  Sezóna 2021 se vydařila a s modely RESIK jsme vyhráli několik soutěží. Jenda i já jsme obsadili první místa v modelářském žebříčku kategorie F3L.
Aby bylo možné model nabídnout i ostatním modelářům, bylo potřeba konstrukci překreslit do počítačového programu a přizpůsobit pro vypalování na laseru. To se povedlo Jardovi Brojírovi ze Star Models na výbornou. Model postavený ze stavebnice je nakonec o chlup lehčí než originál.

Ivo Kulich

 

Test Vladislav Plichta : http://www.clouseau.eu/2022_resik.html

Kód Kód: 2181
Kategorie: LETADLA