Nově jsme pro vás připravili e-shop na stavební řezivo. Možný osobní odběr nebo dovoz řeziva.

STARCROSS

12 hodnocení
5 420,80 Kč 4 480 Kč bez DPH

Vítězný model mistrovsví ČR 2023 F3L.
Po dvou sezónách s modelem Resik jsem se rozhodl model trochu přepracovat. Snaha byla o snížení hmotnosti při zachování stejné pevnosti, vylepšení letových vlastností a o líbivější design. Nižší hmotnosti se povedlo dosáhnout převážně použitím balsové překližky na gondolu trupu, kterou jsem si otestoval už na modelu Nowind. Na modelu Starcross jsem ji ještě snížil a poupravil zadní část hlavice. Velikou novinkou je použití stojiny křídla z balsové překližky, která je k nosníku orintovaná ve dvou vrstvách 45 stupňů, jedna vrstva na 90 stupňů a jedna souběžně s nosníkem. V uších jsou pouze dvě vrstvy na 45 stupňů. Stojina je navíc z jednoho kusu. Díky této kombinaci je křídlo ještě pevnější. Další novinkou viditelnou na první pohled je diagonální uspořádání žeber mezi nosníkem a odtokovkou. To je úprava (stejně jako stojina nosníku), kterou navrhl Jirka Hvězda.  Podle letového projevu se zdá, že to funguje i jako invigorátory (pásky nebo nějaké výstupky za hlavním nosníkem, které by měli zajistit turbulentní proudění kolem profilu) a model je velice stabilní. 
První soutěž jsem s modelem odlétal v Havlíčkově Brodě a tu vyhrál. Další soutěží bylo MČR v Heřmanově Městci kde jsem s modelem opět zvítězil.  Záměr ohledně výkonosti a hmotnosti se podařil. Snad se vám bude i líbit... 
Stavebnice modelu je celá vyřezávaná na laseru. To zajišťuje maximální možnou přesnost všech dílů. Stavba křídla je pohodová záležitost, neboť ve stavebnici jsou již vybroušené odtokové i náběžné lišty a vše do sebe přesně zapadá. Nově jsou ve stavebnici i vypálená žebra výškovky a směrovky. Uhlíková trubka trupu je té nejvyšší kvality od několikanásobného mistra světa Ivana Trégera.
Stavebnice je nabízena v základu s výškovkou a směrovkou. Motýla si lze dokoupit. Součástí motýla je šablona na přesné svrtání spojek.
 
Popis a foto stavby: 
 
Video:
Kód Kód: 2492
Kategorie: LETADLA